Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co když muži jen reagují na to, jak se k nim chováme my?

13. 03. 2017 15:17:54
Pokud je muž k ženě přitahován sexuálně a k tomu navíc je jí okouzlen, je přirozeně nucen se o ni starat. Chránit ji. Trávit s ní čas. Dělat ji šťastnou.

Znáte ten pocit, když celý život žijete s jasnou představou jak mají věci ohledně určitého tématu být a pak vám najednou někdo řekne, že je to úplně naopak? Cože? To není možný! Proč jsem to nevěděla ve dvaceti?! Samozřejmě že se můj objev a aha moment týká vztahů, jak jinak.

Takže věci se mají takto. Celý můj dospělý život jsem se snažila zjistit (a tahle objevná cesta ještě nekončí), jaký je recept na šťastné vztahy. Kromě jiného moc ráda pozoruji vztahové příběhy lidí kolem mě. Některé mé kamarádky mají super chlapa, který je hodný, pohodový a o všechno se postará, jiné mají chlapa, kterému musí pořád říkat, co má v domácnosti udělat, který jim nedává dostatečně najevo lásku a oni jsou z toho frustrované, který když může vypadne z domu a prostě se nějak neúčastní tvorby harmonického vztahu. A tak jsem záviděla kamarádkám z první kategorie (je jich podstatně míň) a snažila se léta letoucí přijít na to, jak to udělat, abych si do života přitáhla toho hodného a kvalitního chlapa.

Zhruba před třemi lety ale přišlo obrovské vystřízlivění. Tenkrát mi tak nějak začalo docházet, že možná problém není v chlapech, ale v jejich ženách! Co když se k nám muži chovají tak, jak my se chováme k nim? Co když reagují na to, co my vyzařujeme? Co když klíč ke spokojenému vztahu leží v nás, ženách? To byly vzrušující otázky a já jsem vnitřně cítila, že to tak je. Znáte to ze svých vztahů. Váš muž se k vám chová rozhodně jinak, než ke své bývalé. Začala jsem se intenzivně zajímat muži. Moje objevy byly tak vzrušující. Našla jsem si mentorku, americkou lektorku, která, která se porozumění mužům věnuje 21 let a je moje krevní skupina. A po pár měsících jsem tenkrát přišla na to, že to tak skutečně je! To, jak se můj chlap bude ke mně chovat je v mých rukou! Neuvěřitelný objev. A vy sami jste se s tím také určitě setkaly: že se jeden muž chová ke dvěma ženám různě.

Začala jsem se zabývat, kromě poradenství v seznamování, zkoumáním mužů. A to co jsem zjistila úplně změnilo moje vnímání opačného pohlaví a hlavně úplně změnilo mě. Přestala jsem být na muže naštvaná a přestala jsem se jich bát. Začala jsem je milovat. Protože i přesto, že ženy a muži jsou opravdu odlišné druhy, tak to příroda vymyslela tak, že když si porozumíme a víme jak se k druhému pohlaví chovat, tak jsme designovaní tak, abychom se nádherně doplňovali.

Největší zjištění pro mě osobně bylo, že muži jsou nastaveni na to, aby nás ochraňovali, starali se o nás a činili náš šťastnými (cože, oni tu nejsou na to, aby náš štvali a zásadně dělali všechno opačně, než chceme?). Ano, to je jejich nastavení už od pravěku. Je to jejich přirozenost. Stejně jako to, že jsou lovci. Nic je to nestojí. A to je přeci to, co od nich chceme, nebo ne? Tak hurá, pojďme oslavovat muže! A pojďme se zároveň ptát sami sebe, jak to, že od nich nedostáváme to, co je pro ně přirozené nám poskytovat?

Pokud je muž k ženě přitahován sexuálně a k tomu navíc je jí okouzlen, je přirozeně nucen se o ni starat. Chránit ji. Trávit s ní čas. Dělat ji šťastnou. A čím žena muže okouzluje, kromě své sexuální přitažlivosti? Je to její sebevědomí, to že je autentická a na nic si nehraje a hlavně s mužem si nehraje, že má vášeň pro různé věci, vnímavost a schopnost láskyplně přijímat. Pokud je žena pro muže okouzlující a ještě ho přitahuje sexuálně, drží v ruce klíč k nekonečné lásce, péči a pozornosti od svého muže.

Takže, pokud pro muže splňujeme tyto podmínky a on je k nám přitahován a chce se o nás starat a činit nás šťastnými, tak proč se to děje chvíli a potom změní své chování, když nás polapí? Stejnou otázku se ptají i muži. Proč ona je na začátku tak úžasná a potom se vždycky změní? Takže odpověď je: ano muži se mění, když nás uloví, protože my se měníme. No a muži jsou nastaveni tak, že reagují na naše chování k nim. My se měníme, když jsme ulovené. Přilneme k muži a všechno co udělá, bereme osobně. Myslíme si, že všechno co udělá se nás nějak týká a přeložíme si to jakoby tím vyjadřoval jeho city k nám. Místo, abychom mu nechaly prostor, aby on mohl dělat věci pro nás, děláme my více pro něho, jako důkaz lásky a pak se divíme, že ztrácí motivaci něco pro nás dělat. Začneme kontrolovat jeho chování a máme velká očekávání. Že bude číst naše myšlenky a že uvažuje jako žena. Neříkáme, co potřebujeme a čekáme, že si to z lásky k nám vydedukuje. Pak jsme frustrované, když to nedostáváme a začneme vyčítat. Občas muž udělá něco, co se nám nelíbí. Vždycky to tak bude, nikdo není ideální. Bereme to jako výraz toho, že nás nemiluje. Ztrácíme svoje sebevědomí, přestaneme se chovat přirozeně a mile a přestaneme vyjadřovat svoji vášeň (a když tak jen v negativních emocích). Přestaneme být vnímavé a láskyplné a začneme na sílu vyžadovat to, co si myslíme, že nám patří. To co jsme od něj měly na začátku. Začneme vyžadovat a více a více, protože tam, kde kdysi bylo naše sebevědomí, je teď prázdná díra a chceme po partnerovi, aby ji naplnil.

My se měníme a muži na to reagují. Jsou okouzleni pouze do doby, do kdy jsme okouzlující. Když se přestaneme starat o důvěru sami v sebe, muž přestane mít chuť se o nás starat. Když přestaneme být sami sebou, je pro muže těžké nás milovat. Když přestaneme vyjadřovat svoji vášeň, přestaneme inspirovat jejich vášeň, když přestaneme přijímat a vnímat jejich výrazy lásky, přestanou nám ji dávat.

Takže ženy, ano, můžete mít neustálou lásku a pozornost od mužů! Stane se to tak, že muži, který je vámi okouzlen a má touhu vás činit šťastnou dovolíte, aby v tom byl znovu a znovu úspěšný. Pokud je v módu dávání, potřebuje od vás pouze jasně vědět, co potřebujete a co vás učiní šťastnou. Řekněte mu to, pak už se jen uvolněte a oceňte jeho snahu a výsledek. Když jdete večer parkem a on se vám snaží přes ramena dát svoji bundu, aby vám nebyla zima, neříkejte mu, ať si ji nechá, že bude pak zima jemu (ano, to jsem dělala často), ale přijměte jeho snahu a pochvalte ho za ni.

Vaše laskavé přijímání ho bude pohánět k ještě větším výkonům. Od vás jen bude potřebovat informace co potřebujete, abyste byla šťastná, protože on není chlupatá žena, nebo jasnovidec, aby to dokázal odhadnout. Když si budete říkat o to, co potřebujete a budete jeho činy láskyplně přijímat, nepřestanete ho motivovat k tomu, aby to pro vás chtěl dělat stále.

Vídíte, že je to ve vašich rukou? Co s tím teď uděláte?

Autor: Monika Trčková | pondělí 13.3.2017 15:17 | karma článku: 21.81 | přečteno: 1129x

Další články blogera

Monika Trčková

Proč vás láska děsí k smrti?

Nic nevytáhne napovrch to nejhorší v nás a v našem partnerovi více, než zranitelnost a intimita blízkého vztahu

21.2.2017 v 18:38 | Karma článku: 10.07 | Přečteno: 542 | Diskuse

Další články z rubriky Ona

Jitka Štanclová

Fuj, ona má na sobě tepláky!

Jó, časy se mění. I tak by se to dalo říct. Co se dříve tak kritizovalo, dnes se dere kupředu, doslova závratnou rychlostí.

19.10.2017 v 20:27 | Karma článku: 18.20 | Přečteno: 559 | Diskuse

Andrea Hynková

Když je chlap prostě jen orgán

Jako medička mám na mužích ráda poměrně podivné věci. Třeba jizvy, ráda poslouchám jejich srdce a snažím se v jejich tepu objevit nějakou srdeční vadu a před první pusou se zodpovědně ptám, kdy byli naposledy na krvi.

19.10.2017 v 14:00 | Karma článku: 35.65 | Přečteno: 4681 | Diskuse

Edna Nová

Jak lidé reagují na ženu s depresí?

Relativně dobře. Tedy pokud se jedná o přátele, známé, kolegy a tak. Častá reakce je: „Jo, depresi jsem měl taky.“ Ono je těžké nesklouznout do deprese, když heslem doby je mít, být, překonat, zvládnout, dosáhnout..

19.10.2017 v 10:53 | Karma článku: 23.24 | Přečteno: 1018 | Diskuse

Olga Hrdinová

Výročí české královny Elišky Rejčky

Dnes, 19. října, je to přesně 682 let od smrti významné české královny Elišky Rejčky. Proto se sluší připomenout si dramatické osudy této pozoruhodné ženy ...

19.10.2017 v 8:51 | Karma článku: 22.18 | Přečteno: 321 |

Hana Bočková

Babí léto

" Rosa o pavučinu zazvonila. Usmál ses. Pěkné je to. Vášnivě jsem Tě políbila, netušíc, že přichází babí léto. "

18.10.2017 v 20:07 | Karma článku: 8.95 | Přečteno: 161 | Diskuse
Počet článků 2 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 835

Jsem poradce a kouč specializující se na seznamování. Věřím, že vědomé seznamování nás vede mnohem rychleji k nalezení opravdové lásky, ale také k bohatšímu a naplněnému životu. Způsob jakým přistupujeme k seznamování rozhodne o tom, jak kvalitního partnera si najdeme. A kvalita partnera rozhoduje o tom, jak dobrý život budeme žít. Správné seznamovací dovednosti jsou ve skutečnosti dovednosti vedoucí k prohlubování blízkosti a důvěry. Nehrajeme hry a neřídíme se povrchními radami z internetu. Odhalujeme naše pravé já, nic neskrýváme a učíme se rozpoznat partnera, který naše pravé já bude milovat a oceňovat. Jsou to dovednosti, důležité pro budoucí vztah, kdy ho budou udržovat dlouhodobě úspěšný a plný lásky.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.